Проектування мереж водопостачання та водовідведення


Основний підхід до проектування систем водопостачання
Проектування виконується відповідно до технічного завдання Замовника.
При проектуванні визначається найбільш вигідне місце розташування водорозподільного вузла, обладнаного з урахуванням контролю витрати води за допомогою водомірних і насосних пристроїв.
Розробляються траси прокладки водорозподільчих трубопроводів , визначається розміщення споживачів.
Виконується гідротехнічний розрахунок. Відповідно з навантаженнями підбирається перетин труб, матеріали, водопровідна арматура, насоси, манометри, сантехнічне обладнання та інше.
Також розділом водопостачання враховується система пожежогасіння, що складається з:

  •   Пожежних трубопроводів.
  •   Пожежних кранів, гідрантів, сплінкерів (при сплінкерній системі пожежогасіння).

У розділі водопостачання визначаються місця їх розміщення та траси прокладки.
Розділ водопостачання розробляється спільно з проектуванням систем каналізації (водовідведення) та опалення.
Перед його розробкою попередньо уточнюється обсяг водоспоживання та стічного водовідведення на об’єкті певного типового призначення за сезонами року.

Що враховується при розробці ТЗ?

1. Основний тип водопостачання: централізований або автономний.
2. Тип джерела води. Джерела в свою чергу поділяються на:

  •   Природні поверхневі джерела (річка, озеро). Їх вибір тягне за собою додаткові гідрологічні дослідження, а також вибір особливої (більш складної) технології очищення.
  •   Найближчі прокладені водопроводи. Самий рекомендований тип джерела. Щоб під’єднатися до цих водних магістралей, потрібен дозвіл контролюючих органів. На даному етапі ніші фахівці попередньо оцінюють вартість проектних робіт для клієнтів.
  •   Природні підземні джерела вод. Їхня перевага в тому, що ці води, як правило, не вимагають глибокого очищення зразок очищення поверхневих вод у вигляді відстоювання І-ї та ІІ-ї ступені, фільтрації, коагуляції та хлорування. Досить провести знезараження бактерицидними джерелами випромінювання.

3. Система розводки трубопроводів: верхня або нижня (для житлових будинків).

Склад проекту систем водопостачання:
Гідротехнічні розрахунки, пояснювальні схеми і записки, список обраного обладнання, маркування стояків водопостачання, плани із зазначенням місця розташування водорозподільних вузлів, сантехнічних пристроїв з описом їх марок і зазначенням розмірів, аксонометрична схема водопостачання, схема підключення до централізованих мереж водопостачання і зведена відомість витрати матеріалів (специфікація обладнання).

Проект проходить повний захист в уповноважених контролюючих організаціях і при необхідності в Укрдержбудекспертизі.

ПП «Ремводпласт Плюс» бере на себе весь комплекс робіт, починаючи від збору вихідних даних і складання Технічного Завдання і закінчуючи отриманням всього комплекту документації необхідної для початку робіт. А при необхідності, фахівці нашого монтажної дільниці реалізують проект на Вашому об’єкті та здійснять авторський нагляд.

ДБН .2.5-74_2013 зовнішні мережі водопостачання
Завантажити файл
ДБН.2.5-64_2012 внутрішній водопровід та каналізація
Завантажити файл
ДБН.2.5-75_2013 зовнішні мережі каналізування
Завантажити файл