Аварійно-відновлювальні та ремонтні роботи систем водопостачання та водовідведення

Компанія «СПЕЦІНЖЕНЕРМЕРЕЖА» займається виконанням аварійно-відновлювальних та ремонтних робіт систем водопостачання та водовідведення.

  • Ремонт зовнішніх та внутрішньо-будинкових мереж водопостачання
  • Ремонт зовнішніх та внутрішньо-будинкових мереж каналізування
  • Ремонт зовнішніх та внутрішньо-будинкових мереж дощової каналізації

Ремонтно-відновлювальні роботи на зовнішніх мережах водопостачання та водовідведення

      Ремонтно-відновлювальним роботам на мережах водопостачання та водовідведення властива певна специфіка: порівняно невеликі обсяги; необхідність виконання робіт у стислий термін, без припинення функціонування системи; тяжкі умови проведення робіт через розташовані поблизу інші інженерні комунікації; інтенсивність вуличного руху та ін.. Для забезпечення нормальної експлуатації мереж, що підлягають капітальному ремонту чи на яких виконуються роботи з ліквідації аварійних ситуацій із заміною пошкоджених ділянок, необхідно передбачати організаційно-технічні заходи, спрямовані на підтримку тимчасового режиму роботи водовідвідної (каналізаційної) мережі в обхід ремонтовоної ділянки.

До організаційно-технічних заходів відносяться: попередження абонентів про тимчасове зменшення подачі води (на період ремонту); організація робіт у нічний час (тобто в години найменшого водоспоживання); влаштування тимчасового перекачування стічних вод; підготовка площадки для виконання ремонтних робіт (огородження, освітлення, а при веденні робіт на проїзній частині — організація, погодженого з Державтоінспекцією дорожнього руху).

Для проведення ремонтно-відновлюваних робіт на мережах водовідведення використовують два способи: відкритий та закритий.

Відкритий спосіб грунтується на розкритті траншеї, видаленні старої труби та влаштування нової. Такий спосіб може бути дешевим, якщо трубопровід розташований близько до поверхні землі, або дорогим — при великій глибині закладення трубопроводу. Однак у будь-якому разі він створює незручності для транспортного й пішохідного руху.

    Закритий спосіб грунтується на ліквідації пошкодження ділянки трубопроводу без розкритті траншеї. До закритих способів можна віднести:

1. Розривний метод заміни труб — відновлення трубопроводу спеціальним пристроєм, який прикладає до старої труби радіальні сили, розриває її і вдавлює осколки труб в навколишній грунт, одночасно у слід за пристроєм проштовхується нова труба;

2. Метод протягування нових труб в пошкоджений трубопровід;

3. Закритий ремонт трубопроводів — в трубопровід уводиться просочений синтетичною смолою поліестровий шланг, який потім припресовується до внутрішньої його стіни, твердіє і перетворюється в нову;

4. Ремонт зовнішньої поверхні трубопроводу методом ін’єкції — у цьому разі розчин подають через ін’єктори в місця руйнування. Цей метод застосовують для ін’єкцювання розчином у порожнечі, що утворилися навколо трубопроводів.

Ремонтно-відновлювальні роботи на внутрішньо-будинкових мережах водопостачання та водовідведення

    Ремонтно-відновлювальні роботи на внутрішньо-будинкових мережах водопостачання та водовідведення характеризуються меньшою трудомісткістю, що обумовлене відсутністю робіт із розриття траншей, котлованів, роботі в замкненому просторі (колодязях, камерах).

ДБН .2.5-74_2013 зовнішні мережі водопостачання
Завантажити файл
ДБН.2.5-64_2012 внутрішній водопровід та каналізація
Завантажити файл
ДБН.2.5-75_2013 зовнішні мережі каналізування
Завантажити файл